vineri, 17 septembrie 2010

"Recidivistul" Teo Craciunescu, penibil la infinit !

Arbitrul Teo Craciunescu a dat, in aceasta seara, din nou, dovada faptului ca nu are prea multe in comun cu sportul-rege, in materie de arbitraj. Dupa ce a facut praf un meci in urma cu cateva etape, Teo a fost delegat din nou, eventual pentru a se convinge si taticul sau, Ion Craciunescu, in ce mod poate sa fluiere... Ei bine, in prelungirile jocului din aceasta seara, Rapid - U. Craiova, Teo Craciunescu a fluierat finalul primei reprize exact in momentul in care Bozovic trimitea o centrare periculoasa in careul Craiovei. Asa ceva nu se face pe terenul de fotbal, chiar daca timpul de joc expirase cu... sa zicem... 3 secunde. Daca esti arbitru inteligent, nu ajungi intr-o astfel de situatie, insa este jenant sa fluierul finalul chiar in momentul executiei unei centrari.
De altfel, Craciunescu jr. este "recidivist" la acest capitol, pentru ca in urma cu mai multi ani, la Focsani, a fluierat finalul jocului exact in momentul in care Razvan Paduretu lovea mingea cu capul si inscria un gol pentru echipa vranceana. Cat de penibil poti fi sa iei o asemenea decizie, numai "Teo-fiu de tata" poate sti! Un sincer Huoooo si pentru el si pentru propteaua sa, Ion Craciunescu, cel care in anii '80 prelungea vreun sfert de ora un meci Unirea Focsani - Dacia Unirea Braila (scor final: 2 - 1), pentru ca oaspetii sa egaleze.